Я студент з України і мені потрібна допомога

Zajtra, 16.8.2013, vycestujú vďaka spoločnosti Zlavomat.sk dve naše náhradné rodiny na týždňovú dovolenku do chorvátskeho mesta Vodice. Tento zájazd je výsledkom spoločného projektu so spoločnosťou Zlavomat.sk. Ľudia klikali a centy pribúdali, až sa nazbierala suma 4000 eur, ktorú sme rozdelili pre 4 náhradné rodiny. Dve rodiny idú k moru a ďalšie dve rodiny si vďaka tomuto daru zrekonštruujú detskú izbu.

Na Úsmeve sme veľmi radi, že stále existuje veľa spoločností a firiem, ktoré môžu pomôcť a napzja pomáhajú. Medzi také patrí aj zľavový portál www.zlavovamt.sk, ktorý pripravil pekné prekvapenie pre 4 náhradné rodiny, ktorým sme aj my pomohli, aby ich deti našli útočisko v úplnej a milujúcej rodine.

Zajtra sa teda 12 rodiny vydajú na krásnu dovolenku, kde strávia, veríme krásne spoločné chvíle. Na ďalšie dve rodiny čaká prestavba detských izieb a nákup novéh nábytku. Už teraz sa tešíme a výsledné fotografie.

A o aké rodiny ide?

Rodina Szczureková z Košíc

Sczurekovci

Majú dvoch chlapcov – jedného v pestúnstve  a druhého v osvojení. Chlapci majú 6 a 4 roky a prežívajú s nimi nielen množstvo zdravotných komplikácii, ale už aj postupne začleňovanie sa do kolektívov a problémy, ktoré s tým súvisia. Od leta sú už aj profesionálnou rodinou  tak do ich rodiny pribudlo aj jedno dievčatko, ktoré nevidí na jedno očko.
Rodina Szczurekovcov by sa veľmi potešila zo zariadenia do detskej izby – keďže Maťko (najstarší) pôjde na ďalší školský rok do prvej triedy, tak by mu potrebovali zabezpečiť písací stôl, stoličku a nejakú skriňu a ďalšie potrebné veci.

Manželia Kováčovci – Pestúnska rodina z Prievidze
kovacovci

Pani  Eva Kováčová a  Rudolf Kováč, majú vlastnú dcéru, do pestúnstva si zobrali  Natašu Farkašovú a Mariána Krága. V rodine Kováčovcov sú už od svojich 4 rokov, dohromady to už je 10 rokov.
S nápadom zobrať si do rodiny deti z domova prišla ich dcéra, ktorá študovala na pedagogickej fakulte a mala k podobným veciam blízko. Ona sama si na diaľku adoptovalo dieťa v Indii. Najprv chceli iba jedno dieťa, vybrali si Maroška, no keď v domove zbadali Natašku, zobrali si aj ju.No obaja sú astmatici, chodia síce každý rok na liečenie do Tatier, no k moru sa dostanú len veľmi ťažko.  Preto by si želali spoločnú dovolenku pri mori.

Rodina pani Moniky Znamenáčkovej
turcekovci

Monika Znamenáková  ma v náhradnej starostlivosti 3 dievčaťa, ktoré sú už v puberte. Ma ich v osvojení a pestúnstve. Nemá to jednoduché o to viac, že je na to sama. No snaží sa im zabezpečiť všetko čo potrebujú. Majú sa však ozaj veľmi skromne a aj keď sa snažia našetriť si – ešte sa im nepodarilo našetriť toľko, aby sa mohli vybrať k moru, aj keď by veľmi chceli.. Spolu s dievčatami sa zúčastňuje skoro všetkých našich Úsmeváckych akcii a veľmi rada prijíma ponuku vzdelávať sa vo všetkom, čo jej pomáha v starostlivosti o dievčaťa.
Pre nich by bolo nádherným darom, ak by mohli ísť spoločne prvykrát kdekoľvek k moru na dovolenku.

Rodina Cibulová z Banskej Bystrice

cibulovci

Pán Michal a pani Janka Cibulovci si osvojili dieťa z Detského domova, Miška, ktorý momentálne navštevuje už MŠ. Vďaka veľkej starostlivosti rodičov Miško dobehol všetko učivo a dnes je z neho veľmi šikovný chlapec. Pred osvojením sa rodičia vzorne starali o svojho telesne postihnutého syna. Po zrelej úvahe sa rozhodli zobrať si dieťa, ktorému nebolo dopriate vyrastať v rodine. Už v príprave veľa hovorili ako sa všetci tešia na „prírastok do rodiny“. Aj Maťko, st. syn, rozprával, čo všetko naučí malého brata robiť na počítači. Je to vzácna zhoda náhod /alebo osud?/, že otec a malý Miško oslavujú spolu narodeniny. Ani meno mu nemuseli zmeniť. Aj pred osvojením sa volal Miško. A tak má s otcom rovnaké meno.

Prišiel do láskyplného prostredia a hneď sa stal stredobodom pozornosti aj priateľov a známych svojich nových rodičov. Je samozrejmé, že sa rýchle adaptoval na nové podmienky v rodine. Rodičia sú stále v kontakte s lektorkou PRIDE, ktorá ich pripravovala pre náhradné rodičovstvo. Informujú nás o pokrokoch syna, o zmenách v rodine a v prípade potreby využívajú možnosť poradenstva na našej pobočke.

Túžia synom zriadiť novú detskú izbu.

Ďakujeme partnerovi projektu:

zlavomat logo

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.