Я студент з України і мені потрібна допомога

KOŠICE – Každý rok zabezpečujeme pravidelné stretávanie sa pre náhradné rodiny. Hlavným cieľom, takýchto aktivít je povzbudzovanie sa, výmena skúseností a vedomostí i vzájomná podpora vo svojom náročnom povolaní, ktoré si vybrali tým, že prijali do svojej rodiny dieťa z detského domova. Košická pobočka pripravila v júly takéto stretnutie pre svoje náhradné rodiny. Účelom tohtoročného tábora bolo ponúknuť rodinám pomoc prostredníctvom rozhovorov a aktivít pripravených, ako pre deti, tak aj pre ich rodičov.

Od 23. – 26. júla sme sa s náhradními rodinami vybrali do Kopytovskej doliny, chránenej rezervácii Kamenná baba v Šarišskej vrchovine.

Uprostred doliny sme priamo v areáli ubytovacej budovy využívali na športy futbalové a tenisové ihrisko a na kúpanie bazén. Umelecké talenty sa prejavili počas tvorivej dielne. Maľované kamienky boli nádherným suvenírom najmä pre rodičov.

Veľa radosti a zábavy deti zažili, keď sa učili chodiť na chodúľoch. V snahe ovládnuť drevá pod nohami predviedli skutočne nevídané kreácie. V jaskyni Zlá diera s prilbami na hlavách zdolávali úzke škáry a obdivovali tajuplné podzemie. Večer sme si vychutnávali posedenie pri ohníku a tešili sa, že sme mohli prežiť spolu nádherné chvíle.

Auto: Ivka Hološová, Košice

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.