Я студент з України і мені потрібна допомога

Už po 19. krát deti z detských domovov z 3 krajín súťažili na Medzinárodných športových hrách, ktoré sa tento rok konali v Detskom domove v Jablonné v Podjěštedí v Českej republike. Spolu s deťmi z Maďarska a Českej republiky si zmerali sily v atletike a kolektívnych hrách. ešíme sa, že naše deti skončili s tesným rozdielom v bodovom hodnotení na 2. mieste.

Medzinárodnému kolu predchádzali tri regionálne a jedno celoslovenské kolo, ktoré zorganizovali samotné detské domovy. Organizáciu celoslovenského kola športových hier prevzal Detský domov Trenčín – Zlatovce a konali sa dňa 13. júna 2009, za účasti najlepších postupujúcich športovcov z regionálnych kôl.

Zúčastnilo sa ich 21 detských domovov a 132 detí. Celkove sa športových hier zúčastnilo 481 detí z detských domovov, ktorí súťažili v ľahkoatletických disciplínach a loptových hrách. Do športových hier sa zapojilo celkovo 28 detských domovov.

Od roku 2006 sú športové hry detí z detských domovov organizované pod záštitou Ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Najúspešnejšiemu detskému domovu podľa stanovených kritérií je udelený putovný pohár Ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny SR. V roku 2009 túto cenu získal Detský domov Kolárovo.

Športové podujatia tohto druhu v značnej miere aktivizujú a spestrujú život detí v detskom domove. Upevňujú duševné, charakterové a vôľové vlastnosti detí v detských domovoch, ich fyzickú kondíciu, zlepšujú morálne vlastnosti u detí a zvyšujú ich sebavedomie. Deti majú možnosť nadväzovať priateľstvá a komunikovať aj v cudzom jazyku.

Jubilejný 20. ročník Športových majstrovstiev sa uskutoční v júni 2010 na Slovensku.

{mosimage}

Autor: Katarína Hlavandová, SPDDD Úsmev ako dar

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.