Я студент з України і мені потрібна допомога

Hlasovanie je spustenéTU.   Ďakujeme za všetky Vaše hlasy pre našu Majku.
V ankete Slovenka roka 2013, ktorú už po piatykrát vyhlasuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom, má aj Úsmev ako dar svoje zastúpenie – PhDr. Máriu Soboličovú, PhD., manažérku pre fundraising. Filozofiou celoslovenskej ankety je prezentovať dámy, ktoré sú výnimočné, úspešné vo svojom povolaní, a môžu inšpirovať ostatné ženy v ich profesionálnom smerovaní.

 

Dámy slovenského verejného života boli nominované na prestížne ocenenie v ôsmich kategóriách: umenie a kultúra, médiá a komunikácia, veda a výskum, zdravotníctvo, biznis a manažment, šport, charita, vzdelávanie a podpora mladých talentov.  O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj hlasovania na portáli http://www.zenskyweb.sk. Pre nás je kľúčovou kategória charita, v ktorej sú spolu s Majkou Soboličovou nominované aj zakladateľka Fóra pre pomoc starším Ľubica Gálisová a predsedníčka Správnej rady Nadácie krajina harmónie Soňa Holúbková.
Mária Soboličová vyrástla v detskom domove Trenčín-Zlatovce. Vyštudovala sociálnu prácu na Trnavskej Univerzite, kde si urobila doktorát. Na Úsmeve ako dar spočiatku pracovala ako dobrovoľníčka, neskôr mala na starosti fundraising študijného programu Pipi Dlhej Pančuchy na podporu vzdelávania detí z náhradnej starostlivosti. V roku 1998 sa stala manažérkou pre fundraising celej spoločnosti. Odvtedy sa jej podarilo pre Úsmev zabezpečiť stabilné sponzorské zázemie a zaslúžila sa o dobré meno spoločnosti. Svoje „domovácke znevýhodnenie“ dokázala obrátiť na prednosť a prispieť svojím porozumením problematiky náhradnej starostlivosti k formovaniu tematickej náplne ÚaD.

Absolútna víťazka ankety Slovenka roka 2013 bude vyhlásená na slávnostnom galavečeri 20. mája 2013 v historickej budove SND, kde budú zverejnené aj mená víťaziek jednotlivých kategórií. Ocenené dámy si prevezmú svoju trofej v podobe bronzovej sošky z rúk sochárky Jany Brisudovej. Večer venovaným úspešným ženám si budú môcť pozrieť aj televízni diváci v priamom prenose na Jednotke RVTS. Záštitu nad podujatím už po piatykrát prevzala prvá dáma Slovenskej republiky Silvia Gašparovičová.
 
Je pre nás veľkou cťou, že na tomto výnimočnom galavečeri môže mať aj Úsmev ako dar svoju nominantku. Samotnú nomináciu Márie Soboličovej vnímame ako uznanie práce, ktorú naša organizácia vykonáva v oblasti náhradnej starostlivosti už viac než dvadsať rokov.  Za ten čas sa nám podarilo vstúpiť do životov mnohých opustených detí, poskytnúť im pomoc a podporu, či priviesť ich späť do rodín.

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.