Я студент з України і мені потрібна допомога

Košice – Vyskúšaj si, aké je to byť jednu noc bez strechy nad hlavou.  Podujatie, Noc vonku, sa uskutoční pred súsoším Imamaculatu na Hlavnej ulici v Košiciach v sobotu 24.mája 2014 so začiatkom o 19:00 a trvať bude do nedele 25.mája 2014 do 7:00 rána. Spoločnosť Úsmev ako dar je partnerom tohto podujatia ako organizácia, ktorá sa s témou bezdomovectva stretáva najmä pri práci s mladými dospelými po ukončení ich ústavnej starostlivosti. Práve táto cieľová skupina je v tejto oblasti riziková.

Noc vonku je charitatívne podujatie realizované v meste Košice s cieľom pomôcť ľuďom bez strechy nad hlavou. Osamostatňovanie po odchode z detského domova je pre mladých ľudí náročné zlomové obdobie, v ktorom mnohí bez podpory iných zlyhávajú a ocitajú sa na ulici.

Okrem poukázania na problematiku bezdomovcov v Košiciach je cieľom podujatia vyzbierať čo najviac potravín od dobrodincov, čo je riešené formou tzv. dobrovoľnej vstupenky. Tá obnáša 1 kg trvanlivých potravín alebo hygienické potreby (žiletky, jednorázové holiace strojčeky, peny na holenie, mydlá, šampóny apod.), ktoré budú odovzdané Potravinovej banke Slovenska a tá ich odovzdá organizáciám zaoberajúcim sa danou problematikou v Košiciach i jeho okolí.
Podujatie sa uskutoční pred súsoším Imamaculatu na Hlavnej ulici v Košiciach v sobotu 24.mája 2014 so začiatkom o 19:00 a trvať bude do nedele 25.mája 2014 do 7:00 rána.

Od začiatku bude účastníkov sprevádzať kultúrny program trvajúci do 22,00. V čase do 23,00 bude prebiehať diskusia a spovede ľudí bez domova. Po tomto čase až do 7,00 ráno majú účastníci možnosť vyskúšať si život bezdomovca tým, že sa vyspia na mieste podujatia iba na kuse kartóna, príp. vo svojom spacáku.

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Noc vonku A3-page-001

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.