Я студент з України і мені потрібна допомога

Rožnava / Košice – Dňa 10.11.2009 bolo slávnostne otvorené Krízové stredisko v Rožňave. Toto stredisko vzniklo ako pobočka Centra pre obnovu rodiny Dorka v Košiciach, ktoré už viac ako dva roky poskytuje sociálne služby osamelým rodičom s deťmi a mladým dospelým, ktorý sa po odchode z detského domova ocitli bez strechy nad hlavou.

Približne tridsať pozvaných hostí si malo možnosť pri tejto slávnostnej príležitosti prezrieť priestory nového Krízového strediska, ktorého zriaďovateľom je Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a Nadácia Dedo – Solidarita s deťmi s detských domovov v spolupráci so sestrami Saleziánkami – Inštitút Dcér Márie Pomocnice.

Pozvanie na otvorenie okrem iných hostí prijali aj JUDr. Zdenko Trebuľa predseda Košického samosprávneho kraja, pán Jozef Ondáš predseda správnej rady Dorka n.o., poslanec Národnej rady Slovenskej Republiky Ján Babič, ale aj provinciálna predstavená Sr. Iveta Sojková. Kapacita zariadenia je 10 miest. Stredisko bude oficiálne spustené v januári 2010 a bude poskytovať prechodné ubytovanie a sociálne služby pre deti, ktoré museli byť vyňaté z biologického prostredia.

Autor: Rado Sidor, Košice

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.