Я студент з України і мені потрібна допомога

V januári sme zorganizovali celoslovenské plánovacie stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov nášho občianskeho združenia v Častej – Papierničke. Tešíme sa, že vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje sme rozšírili naše rady odborných zamestnancov na celom Slovensku. Tí v období od septembra 2017 až do júna 2021 realizujú dopytovo orientované projekty, ktoré nám umožňujú pokračovať v systémovej a odbornej práci s ohrozenými a náhradnými rodinami na celom Slovensku.

Ponúkajú rodinám lepšiu perspektívu, otvorenú budúcnosť a pomoc pri zabezpečení dlhodobosti a stability. Dávajú im šancu stabilizovať ich rodinné prostredie a tým dať ich deťom šancu na lepší život. 

Počas dňa sme si vypočuli aj prednášky dvoch vzácnych odborníkov v oblasti manažmentu. Jozef Ondáš je uznávaný odborník v oblasti manažmentu zmeny a Pavol Lorenc nám prednášal na tému tímová spolupráca. Sme radi, že sme sa dozvedeli viac o činnosti a výsledkoch práce v našich štyroch Krízových centrách na obnovu rodiny DORKA.

Príjemným spestrením nášho plánovacieho stretnutia boli prednášky našich dlhoročných podporovateľov, priateľov a duchovných radcov Maroša Kuffu a Petra Gombitu. Maroš Kuffa nás obohatil na tému „Boh za teba bojuje do poslednej chvíle“ a Peter Gombita nás zaujal rozprávaním o nádeji pre nový život a snahe pomôcť ľuďom, ktorí spadli až na samé dno. Svojim slovom a spevom náš potešila rómska chválová skupina F6.

Počas neformálneho zábavného večera sme dostali významné ocenenie z rúk predsedníčky Katolíckeho hnutia žien Slovenska Márie Demeterovej pri príležitosti 10. výročia projektu Zachráňme životy. Vysoko si ocenenie vážime ako aj dlhodobú podporu a spoluprácu s Katolíckym hnutím.

Planovacie stretnutie 002 Planovacie stretnutie 004 Planovacie stretnutie 006Planovacie stretnutie 008 Planovacie stretnutie 010

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.