Я студент з України і мені потрібна допомога

Drahí rodičia, srdečne Vás pozývame na stretnutie Klubu náhradných rodičov, ktoré sa uskutoční 27.2.2014 o 16:30(do 18:30)  v materskom centre Búdatko, na Holíčskej ul.č.30,  (pri materskej škole) v Bratislave- Petržalke. Témou na tento mesiac je FAS – FETÁLNY ALKOHOLOVÝ SYNDRÓM.

Prítomný odborník na stretnutí: Mgr. Alžbeta Sykorjaková, interná doktorantka UK v Bratislave, ktorá sa tejto téme venuje hlbšie a tiež využíva svoje teoretické skúsenosti v praxi.

Fetálny alkoholový syndróm  – je to súbor príznakov u novorodencov, ktoré vznikli počas tehotenstva následkom pitia alkoholu tehotnou ženou. Príznaky sa nemusia prejaviť hneď, ale časom a vekom dieťatka vystupujú a často sú tieto deti diagnostikované nesprávnymi diagnózami. Fetálny alkoholový syndróm nie je ľahké diagnostikovať, hlavne ak nie je plne vyvinutá. 

V prípade Vášho záujmu sa prosím píšte na adresu alebo volajte na číslo 0948 064 057.

 

Marec – 6.marec -16:30-18:30 –Materské centrum Búdatko, , Holíčska 30, pri materskej škole, v Petržalke,

Téma: Abstinenčný syndróm novorodenca, alebo Dieťa drogovo závislej matky – Novorodenecký abstinenčný syndróm, po narkotických drogách – opiátoch sa rozvíja v  priebehu 72 hodín. Po metadone sa môže objaviť neskôr. Vzhľadom na veľmi vážne ohrozenie života musíme novorodenca observovať a podľa potreby aj liečiť. Psychoaktívne látky(drogy), prestupujú transplacentárne a ovplyvňujú plod a novorodenca. Vzhľadom k tomu, že niektoré detičky, ktoré vyrastajú v detskom domove, majú práve takúto minulosť za sebou a náhradný rodičia majú strach vziať si takéto deti do starostlivosti, príde medzi nás pán doktor Ľubomír Okruhlica, MUDr.,CSc. Z Centra pre liečbu drogových závislostí na Hraničnej ul. v Bratislave.

 

V prípade Vášho záujmu sa prosím píšte na adresu alebo volajte na číslo 0948 064 057.

Za spoluprácu ďakujeme:

budatko     unia materskych centier

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.