Я студент з України і мені потрібна допомога

Pôvodný plán otca Petra Gombitu bol jasný a smelý. Objať v tomto roku symbolicky celé Slovensko, bežať z mesta do mesta, z doliny do doliny, z okresu do okresu. Bežať okolo Slovenska, BEŽAŤ ZA CHUDOBNÝCH. No nedá sa.

Preto je tu výzva dostať myšlienku BEHU ZA CHUDOBNÝCH všade tam, kde sa nájdu vnímaví ľudia a s ich pomocou zdolať symbolických 1 652 km zodpovedajúcich dĺžke hraníc našej krajiny a možno aj viac v týždni od 15. do 22. novembra 2020.

Beh za chudobných spája sily partnerov, ktorí sa už niekoľkokrát dokázali zomknúť. Úsmev ako dar, Oáza – nádej pre nový život a Medzinárodný maratón mieru stáli už v lete pred podobnou výzvou a tak teraz vnášajú svoju energiu i do projektu Beh za chudobných. Spoločne veria, že nájdu medzi svojimi priateľmi veľa podporovateľov neváhajúcich zapojiť sa aj do tejto výzvy. Beh za chudobných je v roku 2020 úzko previazaný s projektom Koniec zlým snom, prostredníctvom ktorého môžeme všetci aspoň čiastočne zmierniť dopady často neúprosnej chudoby. O to viac dnes, v čase prehlbujúcej sa korona krízy.

Ako sa zúčastniť?

Veľmi jednoducho. Vyberte si svoju obľúbenú bežeckú alebo vychádzkovú trať a v týždni od 15. do 22. novembra zdolajte raz alebo opakovane ľubovoľný počet kilometrov na konto Behu za chudobných. Svoj vklad v podobe odbehnutej či odkráčanej vzdialenosti pošlite do našej bežeckej banky a to správou alebo v komentári na FB evente Beh za chudobných alebo e-mailom na adresu . V každom prípade privítame, ak uvediete okrem vzdialenosti aj miesto a dátum takéhoto výkonu.

Ako darovať?

Aj malým finančným príspevkom môžeme pomôcť zabezpečiť potravinovú podporu, základné hygienické potreby alebo možnosť sa dopraviť do práce pre slovenské rodiny v núdzi. Viac info a možnosť darovania na #konieczlymsnom.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.