Я студент з України і мені потрібна допомога

Obyvatelia Centra Dorka v Prešove hostili počas soboty 16. mája návštevníkov šiškami na rôzne spôsoby, aby tak podporili dobré susedské vzťahy a myšlienku podujatia Restaurant Day. Pre susedov z okolia centra to bola zároveň príležitosť, aby sa stretli s rodinami, ktoré v ňom žijú a spoznali, ako funguje.

„Naši susedia sa mohli zoznámiť s našimi mamami a deťmi a presvedčiť sa, že ľudia, ktorí v krízovej situácii našli domov v centre, nie sú nebezpeční, ale potrebujú pomoc a podporu – aj jednoduchým prijatím a rešpektom. Dúfame, že nám tieto stretnutia pomôžu prekonať pomyselnú bariéru plota, ktorý stojí okolo Dorky, aby nás až tak nerozdeľoval,“ hovorí Alena Vachnová zo Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Možnosť navštíviť centrum využilo 50 hostí, ktorí si mohli za dobrovoľný príspevok zakúpiť domáce šišky, vlastnoručne pripravené dobrovoľníkmi z centra. Vďaka tomu sa centru podarilo vyzbierať sumu 226,49 EUR, ktorú použije na dokončovacie stavebné práce 2. a 3. pavilónu centra.

V súčasnosti žije v Dorke  35 rodín s deťmi a stále prichádzajú ďalšie, pre ktoré je potrebné vytvoriť vlastný priestor. Hlavným cieľom centier Dorka je totiž poskytovať pomoc a strechu nad hlavou celej rodine, čím sa líšia od iných centier, kde častokrát dochádza k odlúčeniu matky od detí či otca od detí s matkou.

 

restaurant day PO 2015 004restaurant day PO 2015 005restaurant day PO 2015 006restaurant day PO 2015 007restaurant day PO 2015 008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.