Я студент з України і мені потрібна допомога

Každého rodiča na Slovensku sa začiatok školského roka finančne dotkol. Niekto to pocítil viac, niekto menej, no stovky mám z chudobných rodín už v auguste trápilo, odkiaľ svojím deťom kúpia topánky do školy, z čoho im vyplatia obedy či povinné poplatky za školské učebnice a pracovné zošity. Ďakujeme vám, že ste im to pomohli zvládnuť.

 

Zoznamy školských potrieb a potrebných úhrad v rodinách so školopovinnými deťmi, ktoré sprevádzame, rástli každým pribúdajúcim septembrovým dňom. Vďaka vám rástla aj suma vyzbieraných darov, ktorými ste prispeli prostredníctvom darovacieho portálu Darujme alebo prostredníctvom zbierky vo vašej firme.

Ďakujeme spoločnostiam VSE Holding, Telegrafia, GlobalLogic, FPT, Active Life, ABB Solutions, Ness, hokejistom HC Košice za adresné zbierky všetkého potrebného.

Celková darovaná suma vo výške 18 358,75€ pokryla najakútnejšie potreby vo všetkých rodinách. V priemere sme jednému školopovinnému dieťaťu mohli pomôcť s výdavkami vo výške 75€. Naši sociálni pracovníci museli úhradu niektorých výdavkov po dohode s rodičmi posunúť na neskôr. Ak by ste chceli podporiť tieto školopovinné deti z chudobných rodín pravidelne aj počas školského roka, môžete tak urobiť na usmev.sk/skola.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.