Я студент з України і мені потрібна допомога

Bratislava, 10. február 2015 – Podpora ohrozených rodín, detí či mladých dospelých, ktorí opúšťajú detské domovy bez potrebného rodinného a často krát aj sociálneho zázemia patrí medzi priority neziskovej organizácie Úsmev ako dar a Nadace táta a máma v Čechách. Napĺňať ich je možné aj vďaka silným komerčných partnerom. Spolupráca rozdielnych spoločností má pritom jeden cieľ – pomôcť deťom vyrastať v prostredí, ktoré je predpokladom šťastného a spokojného detstva.

Od júna minulého roka ste mohli na pultoch obchodov nájsť limitovanú edíciu ovocných a zeleninových štiav RIO Fresh od spoločnosti McCarter, a.s. Tie okrem zdravia priniesli aj pomoc. Z každého zakúpeného balenia putovalo 5% zisku na projekty pre opustené a ohrozené deti. Konečná vyzbieraná suma dosiahla výšku 10 000 EUR. „Len v uplynulom roku poskytli naši sociálni pracovníci sprevádzanie a poradenstvo 345 ohrozeným rodinám, 116 náhradným rodinám a 185 mladým dospelým. V Centrách pre obnovu rodiny našlo útočisko, dočasné prístrešie aj sociálnu asistenciu 40 ohrozených rodín. To všetko môžem realizovať len vďaka partnerom, ktorí majú chuť a vôľu spojiť sa s nami pre dobrú vec. A my sme za akúkoľvek pomoc nesmierne vďační,“ objasňuje iniciatívu Jogo Mikloško z  organizácie Úsmev ako dar.

„Usilujeme sa o to, aby každé dieťa vyrastalo v rodinnom prostredí, ktoré je najlepšie pre jeho zdravý vývin. Vždy kladieme dôraz na bezpečie dieťaťa a ochranu jeho práv. Preto darované finančné prostriedky využijeme v súlade s myšlienkou kampane – Dieťa patrí do rodiny, a to v rámci programu Kompenzace. Konkrétne na podporu preventívnych a terapeutických programov detí v rannom verku (0-7), umiestnenie v kojeneckých ústavoch a detských centrách. Tieto program pomáhajú eliminovať psychickú depriváciu detí a zvyšujú kvalitu ich života,“ hovorí Kateřina Francírková z Nadace táta a máma.

Vďaka Úsmevu ako dar sa Monika, odchovankyňa detského domova, neocitla vo „veľkom svete“ úplne sama. „Moja spolupráca s Úsmevom ako dar začala zhruba pred šiestimi rokmi, keď som otehotnela. Odvtedy mi pomáhajú. Mám tam blízku osobu, ktorá je pre mňa ako moja staršia sestra, bez nej by som bola stratená. Vždy je nablízku, keď potrebujem poradiť, je mojou psychickou oporou, s mojimi deťmi ju berieme ako súčasť rodiny. Myslí na nás, keď Úsmev organizuje akcie pre deti, vďaka nej majú moje dve dcérky veľa skvelých zážitkov. Úsmev ako dar mi pomáha riešiť bežné životné situácie, ako je výchova detí, hľadanie práce, finančná a materiálna pomoc, jednoducho mi nahrádzajú rodičov,“ vysvetľuje situáciu Monika.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že renomovaný slovenský výrobca ovocných a zeleninových štiav a najväčšia nezisková spoločnosť pôsobiaca v oblasti náhradnej starostlivosti toho nemajú veľa spoločného. Opak je však pravdou. Napriek tomu, že sféry ich činností sú rozdielne, dokázali sa spojiť pre dobrú vec.  „Naše čerstvé ovocné a zeleninové šťavy RIO Fresh patria k najkvalitnejším šťavám na trhu. Vyberajú si ich zdravo sa stravujúci spotrebitelia, ktorí chcú najvyššiu kvalitu a radi za ňu zaplatia primeranú cenu. Boli sme teda presvedčení, že s nami radi podporia myšlienku spoločenskej zodpovednosti a bude im sympatické podporiť náš zámer pomôcť. S odstupom času radi konštatujeme úspešné naplnenie nášho snaženia a 5 % výnosu z predaja preto putuje občianskemu združeniu Úsmev ako dar na Slovensku a tiež Nadaci táta a máma v Českej republike na pomoc projektom zameraným ďalšiemu ušľachtilému cieľu – pomáhať deťom vyrastať v rodine,“ uzatvára Veronika Šebeňová zo spoločnosti McCarter, a.s

usmev

usmev dar rio 2015 002usmev dar rio 2015 003usmev dar rio 2015 004

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.