Я студент з України і мені потрібна допомога

29.6. – 3.7.2012, Hotel Junior Jasná – Ako to už u nás býva zvykom, vybrali sme sa aj tohto roku s našimi rodinkami na letný tábor. Využili sme hneď prvý prázdninový víkend a spoločne sme zvolili smer Jasná pod Chopkom. V piatok večer sme sa ubytovali a stihli sme sa aj porozprávať a zbežne sa zoznámiť s „novými“ rodinkami. Novými preto, že s nami ešte neboli na takejto akcii, no aj nováčikmi v téme náhradného rodičovstva. 

Sobotné doobedie sme tiež venovali vzájomným rozhovorom a deti aktivitám na spoznávanie a pohyb. Počas obeda sa k nám pripojili naši hostia – lektori, ktorí si pre nás pripravili zážitkové aktivity zamerané na tému sebapoznanie a vzťahy v našom živote. Týmto aktivitám sme sa venovali celé odpoludnie a aj v nedeľu doobeda. Deťom v tomto čase pripravili naše dobrovoľníčky pestrý program športových hier a tiež spoločné hľadanie pokladu. Nedeľné poobedie bolo rodinné, aby mohli rodinky spolu v krásnom prostredí Demänovskej doliny stráviť spoločné chvíle počas „pripravenej“ túry, alebo krátkymi prechádzkami na blízku vyhliadku, či pleso. Večer sme si posedeli pri opekaní a rozhovoroch.

Pre deti asi najväčším zážitkom bol náš pondelkový výjazd do Aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Množstvo bazénov a tobogánov poskytol priestor na vyšantenie každej vekovej skupine. Aj rodičia si mohli trocha oddýchnuť, vďaka obetavosti a skvelej práci našich dobrovoľníkov. Naivne sme si mysleli, že to naše deťúrence poriadne vyšťaví a poobedie už strávime v hoteli, no ledva sme stihli večeru. Po namáhavých dňoch sme naše spoločne strávené chvíle zakončili spoločným posedením a rozhovormi v utorok doobeda.

Tábor pre náhradné rodiny je skvelou možnosťou spoznať týchto skvelých ľudí osobnejšie a tiež poskytnúť im priestor na získanie priateľstiev, či už medzi deťmi alebo dospelými, ktoré im môžu byť nápomocné v každodennom zvládaní tohto náročného poslania. Veľká vďaka patrí našim dobrovoľníkom, ktorí sa počas týchto dní naplno venovali deťom rôzneho veku a potrieb a ponúkli rodičom, ktorí doma často takúto možnosť nemajú, stráviť čas aj osamote v kruhu dospelých.

tabor nr 2012 ke 02tabor nr 2012 ke 03tabor nr ke4tabor nr 2012 ke 05tabor nr 2012 ke 06

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.