Я студент з України і мені потрібна допомога

KOŠICE – Prvú októbrovú nedeľu sa v Košiciach uskutočnil 86. ročník Medzinárodného maratónu v mieru, ktorý je najstarším maratónom v Európe. Medzi 5074 účastníkmi, čo je mimochodom nový rekord podujatia, bola aj štafeta pozostávajúca z troch sociálnych pracovníkov Centra pre obnovu rodiny Dorka posilnená o kolegu z regionálnej pobočky Úsmevu ako dar.

Naša štvorčlenná štafeta štartovala pod hlavičkou Centra Dorka v zložení: Martin Cvik, Antónia Helton, Radovan Sidor a Peter Olejník. Klasickú maratónsku trať 42,195 km sme mali rozdelenú na dva 12 kilometrové úseky a dva 9 kilometrové. Každý bežec po odbehnutí svojho úseku odovzdal pomyselný štafetový kolík ďalšiemu členovi družstva, čo podporovalo súdržnosť družstva . V konkurencii 30 štafiet sme skončili na sympatickom 15.mieste v čase 03:51:44, čo vzhľadom na minimálny tréning a choroby, ktoré nás zastihli týždeň pred štartom nie je vôbec zlé. Dokonca sa nám podarilo predbehnúť štafetu hudobnej skupiny No Name a za štafetou Mateja „Sajfu“ Cifru sme zaostali len minimálne.

Zmyslom nášho behu bolo primárne podporiť myšlienku Centra Dorka a prezentovať nás pred širokou verejnosťou. V druhom rade, ukázať našim klientom a deťom v Dorke aké je dôležité športovať, mať pevnú vôľu a prekonať samého seba, keď je človek na pokraji svojich síl.

Veríme, že sa nám podarí nazbierať formu aj na budúci ročník a zlepšíme svoj výsledný čas. Maratón je v svojej podstate veľmi podobný našej práci, lebo ako pri behu, tak aj pri práci s klientom ide o „beh na dlhú trať“ .

Autor: Mgr. Martin Cvik , Centrum pre obnovu rodiny Dorka , Košice

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.