Я студент з України і мені потрібна допомога

(Banská Bystrica, 12.9.2014) Banskobystričania vyvinuli jeden z najlepších systémov zanechávania odtlačkov prstov na svete! Zanechajte aj vy svoje odtlačky na veciach, ktoré sú dôležité! Organizátori kampane „Týždeň dobrovoľníctva 2014“, ktorá bude prebiehať 16. až 22. septembra v celom banskobystrickom kraji, pripravili v spolupráci s viac ako 50 organizáciami aktivity pre dobrovoľníkov. Aj my budeme tam.

Cieľom jedinečnej kampane „Týždeň dobrovoľníctva 2014“ je aj tento rok počas siedmych dní osloviť čo najviac existujúcich a potenciálnych dobrovoľníkov a tiež zvýšiť informovanosť a zapojenie ľudí do takýchto aktivít. Zveľaďovanie prostredia, práca s farbami či materiálom, aktivity s deťmi, hendikepovan    ými, či seniormi, dni otvorených dverí, veľtrh mimovládnych organizácií na námestí v Banskej Bystrici, či prednášky a diskusie na tému dobrovoľníctva sú priestorom vyskúšať a dozvedieť sa mnoho nových vecí. A, samozrejme, mať nielen dobrý pocit, ale i nové kontakty a zručnosti.

„Odtlačok prsta v našej kampani nadobúda síce nehmatateľný rozmer, no vyjadruje jedinečnosť a potrebnosť každého z nás. Hoci nemáme všetci rovnaké možnosti pomáhať, podstatné je, že prispejeme takým spôsobom, akým vieme. Či už v rámci jedného z dní počas kampane, alebo pravidelne,“ dopĺňa prezidentka Centra dobrovoľníctva Alžbeta Brozmanová Gregorová.

Bližšie informácie a program Týždňa dobrovoľníctva 2014 nájdete na www.centrumdobrovolnictva.sk a na Facebooku.

Zanechajte tento rok svoj odtlačok i vy!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.