Я студент з України і мені потрібна допомога

V sobotu 22.3. sme na Hornej Nitre mali možnosť zažiť originálne futbalové podujatie. V Športovej hale Prievidza sa totiž konal už 4. ročník Úsmev Cupu, ktorého hlavnými aktérmi sú deti z detských domovov. Do futbalového turnaja sa mohol zapojiť celý Trenčiansky kraj. Organizátorom udalosti bola už tradične prievidzská pobočka organizácie SPDDD Úsmev ako dar.   

Na tohtoročný Úsmev Cup sa prihlásilo celkom 65 detí zo 6 detských domovov. Vzniklo tak 5 tímov, ktoré súťažili ligovým systémom „každý s každým“. Do záverečného finále sa prepracovali tímy Detský domov Handlová a Detské mestečko Trenčín-Zlatovce. Prvenstvo napokon obhájili hráči Zlatoviec. Víťazom srdečne gratulujeme.

Žiadny z mladých futbalistov sa za svoj športový výkon rozhodne nemusí hanbiť. Práve v tíme detského mestečka  Trenčín-Zlatovce sa našiel najlepší strelec turnaja, Róbert, ktorý dal súperom spolu 14 gólov. V tom istom družstve sme objavili aj najlepšieho brankára, Dušana, cez ktorého prešiel len jediný gól súpera. Futbalu však neholdujú iba chlapci, podľa pravidiel sa preto v každom tíme museli nachádzať dve dievčatá. Z nich sa najlepšou hráčkou Úsmev Cupu 2014 stala Monika z Handlovej.

SPDDD Úsmev ako dar Prievidza by sa touto cestou tiež chcel poďakovať svojim partnerom. O občerstvenie na podujatí  sa postaral McDonald´s Prievidza. Cenu pre víťazov v podobe dresu podpísaného hráčmi a kalendár pre každé zúčastnené družstvo poskytol futbalový klub AS Trenčín.

Je dôležité, aby sa aj deťom, ktoré nemajú možnosť vyrastať so svojimi rodičmi, dostávalo malých-veľkých zážitkov. Práve z nich sa skladá ich skúsenostný svet. A čím viac príjemných chvíľ zažijú, tým bezpečnejšie a slobodnejšie sa budú cítiť.

usmev cup2014 004usmev cup2014 003usmev cup2014 002usmev cup2014 001

 

                       

    
         
                                                                                        

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.