Я студент з України і мені потрібна допомога

Čo môže byť ušľachtilejšie ako prejav empatie tým, ktorí ju najviac potrebujú, tým, čo sa ocitli v núdzi? Úsmev ako dar vyzýva na solidaritu s tými najzraniteľnejšími počas celého roka. Efektívna a systémová pomoc rodinám v núdzi a deťom v náhradnej starostlivosti by nebola možná bez pomoci donorov z komerčného sektora, ale ani bez podpory verejnosti.

Keď sa však rozhodnú pomôcť deti deťom, solidarita naberá úplne iný rozmer a emócie. Pozrime sa na krásny unikátny príbeh úsmeváckej šatky. Jedinečnosť tohto príbehu je v jeho základnej myšlienke. Šatku maľovalo dieťa z centra pre deti a rodiny (bývalého detského domova). Dieťa, ktoré samé je bez rodičov, prispelo svojou kresbou k tomu, aby pomohlo dieťaťu, ktoré je síce doma s rodinou, ale tiež mu hrozí vyňatie. Predaj týchto šatiek pomáha deťom a ich rodinám, aby zostali spolu.

Zdroj: Usmievavé šatky, Úsmev ako dar

Vďaka dizajnu týchto usmiatych šatiek Úsmev ako dar vyhral 1. miesto v súťaži HERMES KOMUNIKÁTOR ROKA v kategórii Dizajn. HERMES KOMUNIKÁTOR ROKA je ocenenie pre najlepšiu spoločnosť na Slovensku v komunikácii so zákazníkom. Jedinečnosť dizajnu spočíva aj v tom, že každý kto si šatku nasadí, aj keď možno nemá dobrú náladu, bude sa usmievať na svet.

Ďakujeme našej agentúre RESPECT APP za spoluprácu, sú pre nás neoceniteľným partnerom.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.