Я студент з України і мені потрібна допомога

Objednajte si veľký hrnček kávy – Váš hrnček kávy NESCAFÉ a podporíte deti z detských domovov. Každou svojou objednávkou kávy NESCAFÉ alebo horúcej čokolády Perugina vo vybraných reštauráciách a kaviarňach na Slovensku v hrnčeku maľovanom 17 ročnou Ivetou Žigovou z detského domova vo Veľkých Kapušanoch posielate korunu na konto Spoločnosti Úsmev ako dar.

Od januára tohto roku nájdu hostia vybraných kaviarní a reštaurácií v ponuke horúce nápoje vo výnimočnej podobe – veľký hrnček s objemom 250 ml. Ponuka postupne získava nových priaznivcov a rozširuje sa okruh stálych hostí, ktorí si vychutnávajú svoju čiernu kávu, kávu s mliekom, cappucino alebo čokoládu z maľovaného hrnčeka.

Od 1. júla sa môžu tešiť tiež s pocitom, že svojou objednávkou prispeli 1 Sk na účet občianskeho združenia Úsmev ako dar.

„Zmyslom našej práce nie je uspokojovať chuť a priania zákazníkov slovenských kaviarní a reštaurácií, ale tiež pomáhať tým, ktorí to potrebujú“, vysvetľuje Stanislav Němeček, Sales Channel Manager OOH, NESTLÉ Slovensko.

Kávu NESCAFÉ si vychutnáte z hrnčeka, ktorého dizajn navrhla sedemnásťročná Iveta z detského domova vo Veľkých Kapušanoch. „Pochutnajte si na Vašom hrnčeku kávy NESCAFÉ alebo objednajte deťom horúcu čokoládu. Uvidíte, že taký hrnček, ktorý navrhli deti, dokáže rozosmiať každú tvár i nechá zabudnúť na každodenné starosti. A práve nápad spojiť hrnček kávy – ako symbol niečoho chutného, dennodenného, s pocitom POMÁHAŤ druhým a to pravidelne, mnoho majiteľov kaviarní a reštaurácií na Slovensku zaujal. Preto sa rozhodli podporiť celú akciu a pomôcť tak nielen tým talentovaným deťom z detských domovov, ale všetkým, ktorí majú chuť, skúšať niečo nové a presadiť sa. Vtedy to, čo budú v živote veľmi potrebovať. „Je pre nás cťou, že môžeme spoločne pomôcť práve Spoločnosti Úsmev ako dar“, hovorí Stanislav Němeček, Sales Channel Manager OOH, NESTLÉ Slovensko.

„Príďte sa tiež pozrieť na obrázky detí z detských domovov na Slovensku, ktoré namaľovali v súťaži o najkrajší hrnček na svete. Uvidíte tiež fotografie detí pri práci, odmenu, ktorú si naozaj zaslúžili, i víťazku – Ivetu z detského domova vo Veľkých Kapušanoch, ktorá vyhrala 10 000 Sk. Výstavu teraz uvidíte v Bratislave v reštaurácii Milenium Cafe na Nam. SNP, kde ju môžete zhliadnuť až do 10. augusta.

Zatiaľ sa do projektu zapojili tieto podniky:

 • Hotel Partizán, Bystrá 108, Brezno
 • Q Coffee shop, Vrbická 4250/38, Liptovský Mikuláš
 • Live Café, Námestie mieru 4118, Liptovský Mikuláš
 • Soul Café, Garbiarska 4118, Liptovský Mikuláš
 • Family Food, Garbiarska 4118, Liptovský Mikuláš
 • Kaviareň Nescafé, AUPARK Bratislava, Bratislava
 • EURO Café, Senica
 • Cukráreň Rača, Detvianska 6, Bratislava – Rača
 • Penzión Hoffer, Hlohovecká cesta, Nitra – Zbehy
 • Reštaurácia Alpínka, Košice
 • Hájovňa u Hoffera, Špitálska 8, Nitra
 • Milénium Café, Nám. SNP 3, Bratislava

„Počet zapojených podnikov budeme čo najskôr rozširovať“, povedal Stanislav Němeček, Sales Channel Manager OOH, NESTLÉ Slovensko.


Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.