Я студент з України і мені потрібна допомога

Úsmev ako dar pomáha ohrozeným rodinám v Banskobystrickom kraji už 17 rokov. Poskytujeme podporu, sociálne a psychologické poradenstvo ohrozeným rodinám, ktoré sa ocitli v kríze a hrozí im, že by deti museli odísť do detského domova. Okrem odbornej pomoci rodičom, ktorí často sami vyrastali v detskom domove sa však snažíme, aby ich deti zažili pokojné a bezstarostné detstvo. Uvedomujeme si, že radostné detstvo netvoria darčeky. Veríme však, že príjemné zážitky v kruhu rodiny pomáhajú utužovať vzťahy a že súdržná rodina ľahšie zvládne aj ťažké dni.  Venujeme sa mnohým deťom, ktoré si pod stromčekom nenájdu to, po čom túžili aj napriek tomu, že boli dobré. Preto sme sa rozhodli spustiť nový projekt Venuj Úsmev. Samozrejme Vianoce by boli Vianocami aj bez darčekov. Avšak aj deti z ohrozených rodín si túžia pod stromčekom niečo nájsť.

Vybrané deti s menšou či väčšou pomocou našich dobrovoľníkov napísali List Ježiškovi. Celé ich priania nájdete na stránke venuj.usmev.sk pod jednotlivými balíčkami. Ak sa rozhodnete prianie splniť, rezervujete si ho vyplnením krátkeho formulára. Darček následne môžete poslať poštou, alebo ho doniesť osobne na adresu v Banskej Bystrici alebo v Rimavskej Sobote.

Darčeky deťom odovzdáme 17.12.2018 na vianočnom večierku určenom špeciálne ohrozeným rodinám, s ktorými pracujeme. Pomôžte nám priniesť radosť do rodín, ktorých situácia nie je ľahká. Ďakujeme!

List Ježiškovi  List Ježiškovi

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.