Я студент з України і мені потрібна допомога

Napriek tomu, že Slovensko sa rozvíja a celková situácia rodín sa zlepšuje, vidíme, že stále viac rodín čelí vážnemu ohrozeniu a núdzi, ktoré spôsobujú rozpad vzťahov, nezamestnanosť, chorobu či stratu domova. Práve týmto rodinám pomáhame, a to najmä poskytovaním bývania, finančnou a materiálnou pomocou, ale aj odbornou starostlivosťou a sprevádzaním. Vybudovali sme sieť Centier pre obnovu rodiny v núdzi DORKA v Košiciach, Prešove a vo Zvolene a v Bratislave. Stále hľadáme spôsoby, ako správne reagovať na reálne potreby rodín v núdzi. Dlhodobé nájomné bývanie nie je len miestom, kde môžu rodiny bezpečne bývať, ale majú tu k dispozícii aj podporu odborníkov, ktorí ich denne sprevádzajú v ťažkých životných situáciách. Tento model funguje už viac ako 10 rokov a centrá Dorka denne sprevádzajú životom a poskytujú strechu nad hlavou takmer 300 ľuďom – deťom aj ich rodičom. Dlhoročné skúsenosti s ich fungovaním dokázali za rok postaviť na nohy až 80 % takýchto rodín. 

Súčasná kapacita siete Centier pre obnovu rodiny Dorka predstavuje 261 osôb (detí a rodičov), čím sa kapacitne radí na 1. miesto na Slovensku v poskytovaní služieb rodinám s deťmi a mladým dospelým. Úsmev ako dar je najrozsiahlejším poskytovateľom pobytových sociálnych služieb pre rodinu a deti na Slovensku.

Ďakujeme úprimne za finančný dar, ktorým Nadácia Veolia Slovensko prispela na pomoc našim rodinám s deťmi v Centre pre obnovu rodiny v Bratislave. Vďaka Vašej podpore sme nakúpili 4 rodinám s 10 deťmi základné veci potrebné na chod domácnosti, a tým ste prispeli k tomu, aby rodičia mohli viac času venovať deťom, ich výchove a vzdelávaniu.

„Sme radi, že naša finančná pomoc uľahčila situáciu konkrétnym rodinám s malými deťmi. Podporiť organizáciu Úsmev ako dar sme sa rozhodli pre ich dlhodobé a úspešné pôsobenie v sociálnej oblasti týkajúcej sa predovšetkým budúcnosti detí. Ich snaha, udržať rodiny pokope, vytvoriť vhodné podmienky pre ich fungovanie a zamedziť tak odlúčeniu detí od rodičov, je obdivuhodná a zaslúži si podporu“, doplnil Peter Dobrý, predseda správnej rady Nadácie Veolia Slovensko.

Taktiež sme pokryli náklady pestúnskej mamine na školu v prírode pre jej 8 ročnú dcérku, ktorá je nesmierne šťastná, pretože na takomto výlete bola prvý krát. Mária každý deň s úsmevom spomína na krásne zážitky: „Som veľmi šťastná aj za moju maminku, lebo ona by bola smutná, keby som nemohla ísť na výlet. Mám veľa veselých zážitkov a ďakujem vám za ne. Niečo pekné tým dobrým ľuďom nakreslím.“

Pomoc Nadácie Veolia Slovensko rodinám v našom centre Pomoc Nadácie Veolia Slovensko rodinám v našom centre  pomoc nadacia veolia 5Pomoc Nadácie Veolia Slovensko rodinám v našom centre Pomoc Nadácie Veolia Slovensko rodinám v našom centre

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.