Я студент з України і мені потрібна допомога

Programy Spoločnosti Úsmev ako dar sa aj v tejto náročnej dobe zameriavajú na skutočné akútne potreby ohrozených rodín na Slovensku. Východné Slovensko je historicky chudobnejšie ako ostatná časť našej krajiny. Naplno sa to prejavilo aj v období takmer dvojročnej pandémie. 

„Mnoho rodín sa trasie v základoch, reálne prichádzajú o prácu, o svoje bývanie. Boja sa, že sa nedokážu dostatočne postarať o svoje deti, že im nedokážu zabezpečiť základné životné potreby – bývanie, zdravie a primerané vzdelanie. Vtedy nastupuje pocit beznádeje, úzkostné poruchy, depresie. Kríza sa tak ešte viac prehlbuje a rodiny sa dostávajú do situácie, kedy im hrozí vyňatie dieťaťa. Systematicky pomáhame rodinám, aby mali s deťmi naplnené základné životné potreby, povzbudzujeme a snažíme sa im ukázať, že každá situácia má východisko,“ povedal Jozef „Jogo“ Mikloško, predseda Spoločnosti Úsmev ako dar.

Preto sa rozhodla aj spoločnosť MAN Truck & Bus Slovakia osloviť organizáciu Úsmev ako dar s partnerstvom, ktoré by čo najviac eliminovalo spomenuté náročné životné situácie.  „Sme radi, že sme pred niekoľkými dňami práve na východnom Slovensku otvorili náš druhý vlastný servis. Pre značku MAN to znamená ďalší významný krok v rámci zdokonaľovania služieb a servisnej siete. No o svoj úspech sa chceme podeliť. Tak ako chceme podporiť našich zákazníkov v tomto regióne, rovnako chceme dať šancu tým najohrozenejším – deťom a mládeži – žiť plnohodnotnejší život. Preto sme sa rozhodli hneď na začiatku našej spolupráce s organizáciou Úsmev ako dar podporiť 3 konkrétne rodiny v ich náročnej životnej situácii,“ hovorí Jan Kohlmeier, generálny riaditeľ a konateľ MAN Truck & Bus Slovakia.

Práve dnes, vo štvrtok 9. decembra, unikátny vianočný „lev“ spoločnosti MAN prinesie trom konkrétnym rodinám z východného Slovenska želané dary, ktoré zmiernia ich ťažkú situáciu – potrebné zdroje na úhradu bývania, zdravotnej starostlivosti a PC techniky k dištančnému vzdelávaniu.  Obaja partneri si želajú, aby ich spolupráca úspešne pokračovala aj v budúcnosti. 

Kontakty pre médiá:

Ing. Michal Jedlička / Marketing & Communication Manager SK / MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o.  
Tel.: +421 911 450 390 / Radoslav Dráb / Spoločnosť Úsmev ako dar / Tel.: +421903 630 505 / 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.