Я студент з України і мені потрібна допомога

Výber detí z detských domovov v prešovskom kraji zvíťazil vo finále futbalovej súťaže detí z detských domovov Appelia cup 2011. Na druhom mieste skončili futbalisti z banskobystrického kraja, na treťom chlapci z nitrianskeho a na štvrtom chlaci z trnavského kraja.

Súťaž každoročne prebieha niekoľko mesiacov a po vyraďovacích bojoch sa vždy v júni v Tatrách, tentoraz to bolo v podtatranskej obci Lučivná, stretnú štyri najlepšie tímy, reprezentanti jednotlivých krajov, ktorí súťažia nie len o putovný pohár Appelia cup, ale aj o veľké množstvo hodnotných cien. Appelia cup je futbalová súťaž, ktorú organizuje poradenská skupina APPEL Group pre detí z detských domovov z celého Slovenska. Riaditeľom turnaja a zárukou profesionality celej súťaže je športová komentátorská legenda Karol Polák.

Táto súťaž môže úspešne fungovať už 8 rokov len vďaka spoločenskej zodpovednosti súkromných firiem a nadácií, ktorí na túto súťaž prispievajú finančne – generálnym partnerom súťaže bol tohto roku Nadačný fond Slovak Telekom, a.s. Nadácie Pontis. Hlavnými partnermi súťaže bola Nadácia slovenského futbalu a spoločnosť Gratex International.

O čo sa v Tatrách bojovalo? Okrem nádherných pohárov víťaz súťaže vyzýva na Magio pláži v Bratislave futbalové mužstvo osobností alebo skôr zázrakov na priateľský exibičný zápas. Všetky zúčastnené družstvá získali futbalové lopty od Nadácie slovenského futbalu. Finalisti boli obdarení množstvom sladkostí od spoločnosti Leaf a už vlastne počas celej súťaže si pochutnávali na skvelom pečivku spoločnosti 7days. Najlepší strelec, hráč a brankár dostali exkluzívne hodinky od firmy TISSOT. Najlepšie družstvo získalo víkendový pobyt s plnou penziou v hoteli OKO Nitra. Všetci finalisti otestovali počas voľného dňa vodný svet v AquaCity Poprad. Darčeky pre najlepších poskytli a finančne prispeli aj spoločnosť Alcatel-Lucent, spoločnosť COTY a firma ACIS.

Dlhoročnými podporovateľmi a mediálnymi partnermi celej súťaže sú Hospodárske noviny, zoznam.sk a nadácia Úsmev ako dar.

Veľká vďaka patrí majiteľom futbalových štadiónov, ktorí bezodplatne poskytli deťom svoje ihriská a šatne, starostom obce Štrba a Lúčivná, pánu Michalovi Sykorovi a Stanislavovi Gavalierovi. Špeciálne poďakovanie za dlhoročnú podporu projektu patrí súčasnému prezidentovi Slovenského futbalového zväzu pánovi Jánovi Kováčikovi.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.