Я студент з України і мені потрібна допомога

V spolupráci s Nadáciiou TV JOJ a obchodným centrom Polus City Center a ďalšími partnermi smep ripravili charitatívny projekt „Vykúzlime čaro Vianoc v detských domovoch“, vďaka ktorému môže ktokoľvek splniť vianočné želanie dieťatku z detského domova.

Pre deti sú Vianoce časom radosti a prekvapení, časom, v ktorom sa plnia ich tajné sny. Avšak deťom z detských domovov sa nie vždy splní to, po čom túžia. Tento rok to môžeme zmeniť. Každý z nás môže pomôcť splniť vianočné želania spolu až 3 658 deťom zo 71 detských domovov na Slovensku.

Zoznam vianočných prianí napísaných deťmi z detských domovov bude od 5. novembra strážiť zázračná víla v hlavnej rotunde Polus City Center. Každý, kto sa rozhodne splniť čo i len jedno z vyše 3 600 želaní, si priamo tam bude môcť vybrať osobný list dieťaťa a zabezpečiť mu vytúžený darček. Ten potom odovzdá hosteske, ktorá si darček i meno darcu (ak nechce ostať v anonymite) poznačí . Zberné miesto pre darčeky bude v Poluse v prevádzke denne od 5. novembra do 20. decembra, od 11.00h do 19.00h. Aktualizovaný zoznam všetkých darcov i želaní čakajúcich na splnenie bude umiestnený nielen v obchodnom centre Polus, ale aj na stránkach www.nadacia.joj.sk a www.poluscitycenter.sk .

Čo nám prišlo z detských domovov:

Pre tých, ktorí chcú projekt podporiť a sú zo vzdialenejších miest Slovenska je tu i ďalšia možnosť, ako pomôcť. Tou je zapojenie sa do verejnej finančnej zbierky vyhlásenej Nadáciou TV JOJ na podporu projektu, a to zaslaním SMS na číslo 855 (hodnota SMS je 2 Eur), alebo prevodom na účet (č. ú.: 22221111/5200 VS 2222). Vyzbierané prostriedky budú rovnako použité na nákup darčekov, prípadne nákladnejších spoločných darčekov, ktoré si deti želali.

Súčasťou projektu „Vykúzlime čaro Vianoc v detských domovoch“ je aj pomoc štyrom domovom formou vynovenia časti zariadení – strechy, sanitárnej keramiky, podláh či okien. O tom, ktoré domovy renováciu získajú, rozhodne dňa 5. novembra 2009 o 13 hod. v Poluse žrebovaním z vybraných domovov ambasádorka projektu, Adriana Kmotríková spolu s Igorom Adamecom, Martinom Šalachom a Michaelou Szöcsovou.

Vyžrebované detské domovy:

  1. Detský domov Ratolesť – oprava strechy
  2. Detský domov Nové Mesto nad Váhom – oprava podláh
  3. Detský domov sv. Hofbauera, Podolínec – nové plastové okná
  4. CSP – Detský domov Bojnice – rekonštrukcia sanity

Projekt podporili: Nadácia TV JOJ, Polus City Center, TV JOJ, Akzent media, Fun Radio, Nový Čas, Huste.tv, Roca, Galéria Parkett Plus, Slovaktual, Boka, DHL a Neopublic Porter Novelli.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.