Я студент з України і мені потрібна допомога

Zabíjačka = pracovno-spoločenská príležitosť pri zabíjaní a spracovaní ošípanej. Takúto definíciu zabíjačky vieme nájsť na internete. My sme túto definíciu prepojili so slovkom pomáhať. Obyčajne sa zabíjačka robila v zimnom období, pred Vianocami, cez fašiangy alebo pred svadbou či inými príležitosťami. Tá naša sa konala 7.12.2014 v Kultúrnom dome v Likavke, za čo im touto cestou pekne ďakujeme za ústretovosť a možnosť byť v ich pekných priestoroch.

Na túto pracovno-spoločenskú a pomáhajúcu príležitosť sme v túto chladnú nedeľu pozvali mladé rodiny z Ružomberka, ktoré to v živote nemajú jednoduché. Kúpili sme dve polky ošípanej a za pomoci dobrovoľníkov úsmevu a rodičov sme mäsko naporciovali a darovali trom vybraným rodinám. Tieto 3 rodiny majú dokopy 14 detí a preto sa takému predvianočnému daru veľmi potešili. Pre deti sme pripravili iný program, než mali rodičia. Keďže bolo tesne po Mikulášovi, nakreslili mu obrázky a dostali za ne sladké odmeny, hrali sa a zabávali.

„Každý kto robí takúto prácu ako my, takú, kde sa ľuďom pomáha, to robí z úprimného srdca. Preto sa často stáva, že do tejto práce sú prirodzene začlenené aj naše rodiny. Nápad zorganizovať toto podujatie vznikol v hlave môjho manžela, ktorý má veľké a dobré srdce. Jeho otec k nám do Ružomberka cestoval 2 hodiny aby nám s mäskom pomohol. A ja sa teším, že sa nám za pomoci dobrých ľudí darí meniť nápady na dobré skutky!“ povedala manažérka pobočky Úsmevu ako dar v Ružomberku, Mária Szabóová.

masko ako dar 2014 004masko ako dar 2014 005masko ako dar 2014 006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.