Я студент з України і мені потрібна допомога

Tento rok podporila aj natáčanie Vianočného koncertu Úsmev ako dar, ktorý sa bude vysielať 23. 12. o 11:25 na Jednotke. Do Bratislavy prepravila deti z centier pre deti a rodiny a vychovávateľov z celého Slovenska.

„Železničná spoločnosť Slovensko s hrdosťou podporuje iniciatívy, ktoré prinášajú skutočný prínos a majú pre spoločnosť hlbší význam. Jedným z príkladov je naša bezplatná preprava dobrovoľníkov a detí z detských domovov na benefičný koncert, ktorý organizuje Úsmev ako dar. Toto dlhoročné partnerstvo s neziskovou organizáciou je pre nás zdrojom radosti a hrdosti, pretože každá spoločná aktivita je prejavom solidarity, spolupatričnosti, láskavosti a radosti. V období pred Vianocami sú tieto hodnoty obzvlášť dôležité,“ uvádza Peter Helexa, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko.

Táto spolupráca však nespočíva len v podpore najväčšieho eventu, ktorý ako organizácia usporadúvame. Ide o dlhodobú a systematickú podporu letných aj zimných vzdelávacích a zážitkových aktivít, táborov a konferencií. Spolupráca so ZSSK našej organizácii šetrí množstvo financií, ktoré by sme museli každý mesiac vynaložiť na prepravu veľkých skupín osôb.

„Spoluprácu s národným dopravcom si veľmi vážime, pretože sa na nich rok čo rok môžeme skutočne spoľahnúť, je jedno, o aký projekt ide. Preprava veľkých skupín osôb je pri množstve eventov skutočne náročná a táto spolupráca nám šetrí množstvo financií. Podpora tretieho sektora nie je len o finančných daroch. Materiálne spolupráce sú pre nás rovnako dôležité, najmä ak ide o dlhodobú a systematickú podporu,“ hovorí Mária Soboličová, mnažérka pre fundraising a PR spoločnosti Úsmev ako dar.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.