Я студент з України і мені потрібна допомога

Katolícke hnutie žien Slovenska ho za veľkej podpory Konferencie biskupov Slovenska spustilo v marci tohto roku prvou pôstnou polievkou konajúcou sa v Košiciach 4. marca 2020. Historicky prvá pôstna polievka za účasti štyroch otcov biskupov v jednom čase sa však stala aj poslednou v tomto roku. Zákerná pandémia nedovolila mnohým nadšencom tohto tradičného podujatia pokračovať. Hlavný organizátor a tohtoroční príjemcovia pomoci nezisková organizácia Oáza – nádej pre nový život a Spoločnosť Úsmev ako dar sa však nevzdali a ostali verní odkazu sv. Jána Pavla II: „Nebojte sa!“ Prostredníctvom dostupných kanálov preniesli zbierku do online priestoru a oslovovali nielen katolícke farnosti na Slovensku, ale aj jednotlivých darcov ochotných pomôcť. Na začiatku marca organizátori ani netušili, že sa podujatie podarí dotiahnuť do zdarného konca, o čom svedčí aj vyzbieraná suma 25 309,75 €.

Katolícke hnutie žien Slovenska a obidvaja príjemcovia pomoci ďakujú dobrému Bohu a všetkým darcom, ktorí aj v tomto zložitom pandemickom období mysleli na pomoc druhým. Vďaka prvej časti výťažku už v októbri tohto roka v Oáze – nádej pre nový život pri Košiciach dokončia prvé štyri sociálne nájomné byty pre chudobné rodiny a vďaka druhej časti výťažku bude môcť Spoločnosť Úsmev ako dar intenzívne pracovať s rodinami, ktoré sa nachádzajú v zložitých životných situáciách. Organizátori veria, že online priestor bude jedným z kľúčových aj pre budúce ročníky.

Košický otec arcibiskup Mons. Bernard Bober na stretnutí s organizátormi pred niekoľkými dňami ocenil odhodlanie organizátorov v hľadaní cesty, ako zapojiť celé Slovensko do výzvy Podeľme sa. Rovnako ako aj bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko našiel počas zbierkového obdobia niekoľko netradičných momentov, ako prostredníctvom internetu vyzvať ľudí k pomoci.

Za podporu projektu formou online benefičných koncertov chceme špeciálne poďakovať o. Martinovi Šafárikovi, kapele F6 a kapele Lamačské chvály LCH – Live.

Myšlienka spolupatričnosti ako kľúčová myšlienka posledných týždňov v našej krajine sa preniesla aj do verejného života v podobe aktivity Medzinárodného maratónu mieru, ktorého organizátori sa rozhodli v iniciatíve Podeľme sa! pokračovať aj ďalej. Preto všetci dobrí ľudia budú môcť rodiny v núdzi podporiť aj naďalej prostredníctvo darcovského portálu www.podelmesa.org.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.