Я студент з України і мені потрібна допомога

Aj tento rok sa mestská záhrada v Rimavskej Sobote premenila na zábavný park nielen pre deti, kde sa súťažilo a zabávalo v najrôznejších kategóriách. Akciu Hurá prázdniny už po tretíkrát zorganizovalo Občianske združenie Naša Sobota. Prizvali rôzne firmy, inštitúcie a organizácie, aby sa deckám postarali o skvelú zábavu, pozitívnu náladu a kopec zážitkov. Podľa organizátorov akciu prišlo podporiť a zabaviť sa viac ľudí ako po minulé ročníky. Podľa odhadov sa celodenného podujatia tento rok zúčastnilo až desať tisíc ľudí.

Tešíme sa, že akcie sme sa mohli zúčastniť i my – Komunitné centrum Úsmev ako dar. Našim cieľom bolo pripraviť malým i veľkým zaujímavé aktivity, ktorých sa môžu bežne zúčastniť v našom KC. Pri organizácii úloh nám prišli pomôcť dobrovoľníci z detských domovov. V záhrade sme sa spoločne „trápili“ pri hľadaní Bufiho- kreslenej postavičky na veľkom rozprávkovom obraze, pri skladaní geometrických tvarov, zábavnom počítaní, v guličkovom bazéne, pri triafaní loptičiek na cieľ a pod. Všetky naše aktivity boli inšpirované Montessori učebnicou, ktorá deťom poskytuje individuálne, ľahšie a zábavnejšie učenie. Veľa deti sa zabavilo v našom umeleckom kútiku, kde si mohli tematicky vymaľovať srdiečka vyrobené deťmi z detského domova. V tento deň sa celá Sobota stala jednou veľkou rodinou a spoločne sme sa usilovali zlepšiť život v našom meste.

Spomínané aktivity sme zrealizovali aj vďaka partnerovi https://www.expodom.sk/, ktorý nám podaroval praktické červené stany.

Ďakujeme.

Hura prazdniny RS 2017 001 Hura prazdniny RS 2017 002Hura prazdniny RS 2017 003

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.