Я студент з України і мені потрібна допомога

Pomáhame konkrétnym rodinám v ohrození

Týmto rodinám

ste už pomohli

Na Slovensku vplyvom pandémie počet ohrozených rodín rapídne rastie. Preto sme prišli s nápadom, že Vy sami sa môžete zapojiť do konkrétnej pomoci rodine. Budete presne vedieť komu a ako sa pomohlo. 

Nutrilony a plienky

Kúpené 22.2.2021

Zuzka s 2 deťmi ešte do nedávna bývala v našom Centre pre obnovu rodiny v Bratislave. V decembri dostali sociálny byt a s manželom sa chceli postaviť na vlastné nohy. Tomu mu však začali vážne zdravotné problémy a sú opäť odkázaní na pomoc ľudí. Zuzka nás oslovila s tým, že jej mesačne chýbajú peniažky na nákup Nutrilonu a plienok. Sme radi, že cez náš E-shop sa podarilo nájsť dobrého človeka, ktorý pani Zuzke pomohol. Ďakujeme.

Predtým

Tulivak pre Dominiku

Kúpené 19.1.2021

Dominika (8r.) býva so svojimi rodičmi v mestskom byte (garsónke) v Petržalke. Tým, že bývajú traja v jednom malom byte, Dominika má jediné súkromie v úzkej chodbe, ktorej časť vidíte na fotke. Zospodu je guma a dosť tam prefukuje od dverí, preto sme prišli s nápadom, že by sme radi zabezpečili Dominike tulivak. Na fotke vidíte nový tulivak z www.tuli.sk a rodičia sa obávajú, ako ju z neho dostanú 🙂

Predtým

Tablet pre deti na vzdelávanie

Kúpené 28.1.2021

Ľubka žije so svojimi 5 deťmi kvôli nepriaznivej životnej situácii v krízovom centre. Jej jediný príjem je rodičovský príspevok. Práca sa jej nedarí nájsť a na deti je sama. Potrebovala pomôcť tabletom pre deti na vzdelávacie. Takto môžu byť na online hodine a zároveň sa učiť. Pre Ľubku je vzdelanie svojich detí na prvom mieste, preto z celého srdca ďakujú za tento dar.

Predtým sa nemali na čom učiť

Práčka pre pani Jarku

Kúpené 27.1.2021

Pani Jarka býva so svojimi 3 školopovinnými dcérami v mestskom byte v Bratislave – Petržalke. Naši terénni sociálni pracovníci a psychológovia pomáhajú tejto rodine už viac rok. Pani Jarka poberá invalidný dôchodok a predáva Nota Bene. Toto tvorí jej jediný príjem a po splatení nájmu, potrieb pre deti, len tak tak ostáva na jedlo. K tomu sa ešte pokazila práčka a preto touto formou hľadáme človeka, kto kúpy pani Jarke práčku. Ďakujeme PLANEO Elektro za sprostredkovanie.

Predtým prala u susediek

Teraz sa tešia z novej práčky

Predtým

Práčka pre Terku so 4 deťmi

Kúpené 29.1.2021

Pani Terka je slobodná mamička so 4 deťmi vo veku 10, 8, 5 a 3 roky. Momentálne bývajú v podnájme a jej jediným príjmom sú rodinné prídavky a alimenty, čo je spolu 280€. Usilovne si hľadá prácu, ale táto doba pandémie jej mnoho vecí skomplikovala. K tomu všetkému sa jej pokazila práčka. Ďakujeme aj za pani Terku, že sa touto formou našiel dobrý človek, ktorý tejto rodine túto práčku kúpil 🙂