Я студент з України і мені потрібна допомога

Aj tento rok sa môžete tešiť na Najmilšie koncerty roka. Sériu koncertov detí z detských domovov a náhradných rodín odštartuje Prievidza a to už tento víkend, 12. apríla v Dome kultúry v Prievidzi. Nasledujú deň na to Košice, potom Nitra, Banská Bystrica a na záver sa môžete tešiť na Bratislavské finále, ktoré sa bude konať 5.júna.

 Prehliadka ponúka deťom priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje postoje, pocity, túžby a sny. Skúsenosť sebavyjadrenia a následného ocenenia môže opusteným deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť sami seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby sa venovali rôznym umeleckým žánrom a pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť pri dosahovaní životných cieľov.

Tešíme sa na umelecké výkony všetkých detí a budeme im držať palce, aby z aim ich vystúpenie podarilo 🙂

Termíny Najmilších koncertov roka:

Prievidza

12.4.2014 o 15:00 v Dome kultúry v Prievidzi
Ako hostia vystúpia:
Diamonds, speváčka Anička Bartová, Rapper L.B. a The Bravers – hip-hop

NKR 2014 PD

Košice a Prešov
13.4.2014 o 15:00 na Radnici v Košiciach
Moderátor: Peter Makranský
Hosť: Dorota Tóthová

NITRA – spoločný koncert pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj

27.4.2014 o 15:00 v Starom divadle K. Spišáka v Nitre
Moderátor:
Roman Juraško
Hosť: Itcho Pčelár & Jamestown

Banská Bytrica a Žilina

11.5.2014 o 15:00 v klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici

Bratislava
5.6.2014

 


 

 Ako bolo v Prievidzi?

Najmilší koncert roka v Prievidzi dopadol rozprávkovo

Prievidza,  (16.4. 2014): Minulú sobotu vystúpili v Prievidzi talentované deti z detských domovov.  Podujatie s názvom Najmilší koncert roka už po 24. krát zorganizovala spoločnosť Úsmev ako dar. Ide o jednu z aktivít, ktorou sa organizácia snaží dať deťom vyrastajúcim bez rodičov podnetné a radostné zážitky, aké k detstvu nepochybne patria.

Prievidzský Dom kultúry už tradične hosťoval udalosť  pre celý Trenčiansky kraj. Tento rok sa jej zúčastnilo takmer 100 detí, ktoré prišli v sprievode vychovávateľov alebo náhradných rodín. Samotný koncert trval viac ako 2 hodiny a vystúpilo na ňom 18 nadaných skupín či jednotlivcov.  
Program bol žánrovo pestrý, deti spievali, tancovali, recitovali a hrali divadlo. A keďže ústrednou témou 24. ročníka boli rozprávky, celým podvečerom divákov sprevádzal kráľ Jano alebo obľúbený „úsmevácky“ moderátor Ján Gordulič. Na záver vystúpili aj regionálni umelci, speváčka Anna Bartová, tanečná skupina Diamonds alebo hip-hopové zoskupenie The Bravers.       

Hlavný cieľ podujatia zostal i tento rok nezmenený – dať deťom vyrastajúcim v náhradnej starostlivosti priestor na to, aby sa prejavili a ukázali nám všetkým, že aj oni sú talentované a majú svoje sny, za ktorými sú odhodlané ísť.  Možno i vďaka Najmilšiemu koncertu dokážeme zvýšiť otvorenosť ľudí voči týmto deťom a prelomiť predsudky, ktoré často krát vznikajú len kvôli tomu, že si nenájdeme čas na hlbšie pochopenie. Tí, ktorí sa prišli na prievidzský koncert pozrieť, už vedia, že aj deti bez rodičov sú hravé, nadané a majú túžbu osvedčiť sa.

Podujatie považujú organizátori za veľmi úspešné. „Chceme sa poďakovať všetkým domovom a trpezlivým vychovávateľom za to, že s deťmi  nacvičili milé  vystúpenia. Na pódiu sa to určite odzrkadlilo. Všetky deti boli výborné a bolo cítiť, že sa na koncert tešili,“ hovorí Vivien Guľvášová, manažérka prievidzskej pobočky Úsmev ako dar. „A takisto ďakujeme všetkým našim priaznivcom a podporovateľom, ktorí nám pomohli podujatie zabezpečiť po organizačnej i materiálnej stránke.“   
Spolu sa dokážeme postarať o to „…aby každé dieťa malo rodinu.“  

 

 

Fotogaléria z Prievidze:

NR PD foto 2014 001NR PD foto 2014 004NR PD foto 2014 007NR PD foto 2014 005

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.